Federalni ministar pometa i komunikacija je u svom obraćanju istaknuo slijedeće,
„Ministarstvo prometa i komunikacija duži vremenski period radi na pomoći Zračnoj luci Mostar kroz kapitalna i tekuća ulaganja što u konačnici ima za cilj postići povećanje obujma zračnoga prometa Zračne Luke Mostar.
Kontinuirani cilj federalnog ministarstva prometa i komunikacija je sudjelovati u razvoju zrakoplovne infrastrukture u Federaciji Bosne i Hercegovine kroz direktna ulaganja u značajne infrastrukturne projekte, a ujedno s tim pomoći u uspostavljanju novih zračnih linija koje imaju važne učinke na gospodarsko djelovanje i mobilnost građana. Sa zračnih luka u Federaciji BiH je u 2017.godini ukupno prevezeno 1.500.000 putnika . Od toga Zračna luka Sarajevo je prevezla 957,969 putnika, Zračna luka Tuzla 535.596 , dok je Zračna Luka Mostar prevezla 42.966 putnika.
U ovom kontekstu je također bitno naglasiti da sredstva koja se ulažu u razvoj zrakoplovne infrastrukture u Federaciji BiH nisu proračunska sredstva, već su prikupljena od putničke naknade za razvoj zrakoplovne infrastrukture i zračnog prometa, te kao takva ne opterećuju Proračun Federacije Bosne i Hercegovine. Na taj način su osigurana i sredstva za dogradnju i unapređenje infrastrukture Zračne Luke Mostar.
Na temelju Odluke Vlade Federacije, Federalno ministarstvo prometa i komunikacija je Zračnoj luci Mostar dodijelilo sredstva u iznosu 2.000.000,00 KM u 2016.oj godini, a u proračunskoj 2017. godini iznos je povećan na 4.000.000,00 KM. U 2018. godini u Proračunu FBiH za ZL Mostar je odobren iznos kapitalnih ulaganja od 2.500.000,00 KM, i iznos subvencije od 430.000,00 KM dok je za subvencioniranje zračne linije Mostar-Zagreb-Mostar odobreno 1.000.000,00 KM.
Mi smo prepoznali objektivnu potrebu za uspostavom zračne linije koja bi povezivala Mostar sa Zagrebom, jednim od najprometnijih čvorišta u ovom dijelu Europe, a tim putem je utvrđeno da pokretanje novih redovitih linija nije moguće započeti na čisto komercijalnoj osnovi, odnosno bez sufinanciranja dijela početnih troškova i podjele rizika, te smo se odlučili da subvencioniramo uvođenje redovite zračne linije Mostar-Zagreb sa iznosom od 1.000.000,00 KM. dok navedena zračna linija ne postane ekonomski održiva i isplativa.
Na taj način su se osigurale izrazito konkurentne cijene karata na zadovoljstvo građana. Sretni smo što smo putnicima iz Hercegovine mogli ponuditi još kvalitetniji izbor putovanja. Zbog novih linija i većeg broja letova očekujemo rast putničkog prometa što će doprinijeti i uspješnijem poslovanju Zračne Luke Mostar. Ističem da će Federalno ministarstvo prometa i komunikacija i dalje činiti maksimalne napore kako bi se navedena zračna linija održala dugi niz godina jer to donosi značajan korak u smjeru podizanja gospodarske aktivnosti u Hercegovini, a i šire, jer ulaganje u prometnu infrastrukturu i povezivanje uvijek prati i poboljšanje kvalitete poslovnog okruženja i životnog standarda.“