Ministrica Katić održala sastanak s načelnikom Čengićem: Podrška projektima koji unapređuju prometnu infrastrukturu i sigurnost svih žitelja

Federalna ministrica prometa i komunikacija Andrijana Katić održala je danas u sjedištu Federalnog ministarstva prometa i komunikacija sastanak s načelnikom Općine Stari Grad Sarajevo Irfanom Čengićem. Sastanku je nazočila i zastupnica u Domu naroda Parlamenta Federacije BiH Jelena Pekić.

Današnji sastanak bio je i prilika za potpisivanje Sporazuma o dodjeli sredstava, na temelju provedenog Javnog poziva za financiranje projekata u okviru Programa utroška sredstava „Kapitalni transferi drugim razinama vlasti i fondovima“.

Sredstva su dodijeljena za projekt završne faze izgradnje nove ceste prema Baricama, koje zajednički financiraju Općina, Kanton Sarajevo i Vlada FBiH.

Ovim Sporazumom Općini Stari Grad Sarajevo odobrena su sredstva u iznosu od 205.889,62 KM za sanaciju i unapređenje cestovne infrastrukture od značaja za lokalnu zajednicu.

Načelnik Čengić je ovom prilikom istaknuo značaj kontinuirane podrške infrastrukturnim projektima u Starom Gradu, naglašavajući da će realizacija planiranih aktivnosti doprinijeti boljoj sigurnosti i kvaliteti prometne infrastrukture.

Ministrica Katić je naglasila kako suradnja između viših i nižih razina vlasti predstavlja ključ uspješne realizacije infrastrukturnih projekata, naglašavajući kako Ministarstvo prepoznaje potrebe lokalnih zajednica i nastoji pružiti konkretnu podršku njihovom razvoju.

To top